• Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • LinkedIn Sosyal Simge
logo-s.jpg
Sürekliöğrene abone olarak yazı/eğitim ve etkinliklerden haberdar olmak ister misiniz? /Subscribe for next article-activity-video

Teşekkürler. Artık siz de Sürekliöğren ailesinin bir üyesi oldunuz. Bundan sonraki seçiminizle ilgili haberdar edileceksiniz.

Elinizdeki Küçük Sihirli Kutu

elinizdeki küçük sihirli kutu.png

Uzaylılar Dünyamızda

uzaylılar dünyamızda.png

Akıllı Telefon Kullanmayı Öğrenme Kılavuzu

Akıllı Telefonları Kullanma Kılavuzu.png

Virüs Sayesinde mi Yoksa Nedeniyle mi?

virus_edited.png

Ey Mutluluk Neredesin?

mutluluk.jpg

Zavallı İnsana İthafen

mutabakat.jpg

Merve Yılmaz ile "Bebe" kitabı üzerine söyleşi

Merve Yılmaz ile kitabı üzerine söyleşi

İşaretleri Takip Et

işaretleri_takip_et.png

İçimizdeki Yangınlar Bizi Pişmeye Davet Ediyor

wands_edited.jpg

Ödevsiz Okul Mümkün

Ödevsiz Okul Mümkün.png

Olmak ya da Olmamak

Olmak ya da Olmamak (3).png

Babam Gibi Olmak İstemiyorum

Çocukken bize verilen kodlar hayatım boyunca devam etti. Başarılı olmak için zaman zaman sinirlerimi bile yıprattım. Lisans derecem yetmedi, üzerine daha fazla eğitim aldım. Büyüyünce onun gibi bir isim, onun gibi mevki, onun gibi bir karakter olmak için bilinçaltımda çalıştım.

I'm glad you're my dad!.png

Kitap mı? Offffffff

Kitap_mı__offfffff.png

Bir eğitim-öğretim yılının başında, edebiyat öğretmeni olan bir velim bana “Hocam, ben bu çocuğa kitap okutamıyorum. Ne yapmalı?” demişti. Senenin sonunda aynı veli “Hocam, şaştım kaldım kızıma artık kitap yetiştiremiyorum. Masraflı da oluyor ama yine de çok teşekkür ederim. Sihir gibi bir şey bu.” dedi. Evet, nitelikli çocuk kitapları sihir gibidir.

Çocuklarınıza Seçenek Sunun

Hayatta başarının temelinde iyi bir planlama ve hedef belirleme olduğu söylenebilir. Çocuklarımızın üniversitede hangi bölümü seçeceklerini daha ilkokuldan itibaren merak ederiz. Onlara, büyüdüklerinde ne olmak isteyeceklerini sorarız. Büyük bir ihtimalle şu anda bu yazıyı okurken çocuğunuz henüz ilkokuldayken bu soruları sormaya başlamışsınızdır değil mi? 

to jump in..png

Kukla mı Olmak İsterdin?

kukla_olmak_mı_isterdin_.jpg

Hepimizin sorduğu en temel sorulardan bir tanesi: “ne yapıyoruz biz bu dünyada?” Bu sorunun cevabını kim bana söyleyebilir? Ya da farklı bir yoldan sorayım; Var mı bu sorunun cevabı? Soru burada tam karşımızda, peki ya cevabı nerede? Cem Yılmaz’ın filmindeki gibi “para nerde? Araba nerde?” Cevap yok. Tüm sınavlarda soruların cevapları varken, hayat sınavı dediğimiz bu dünyada bu sorunun ucu açık.

Yaratmak mı Yıkmak mı?

Bir süredir kafamı kurcalayan bir mesele var. Son zamanların popüler ifadesi olan “yaratıcılık”, hem iş dünyasının içinde hem de eğitimde çokça duyduğumuz bir terim olarak karşımıza çıkmıyor mu? Evet çıkıyor dediğinizi duyar gibiyim. Yaratım denince, aslında bunun kökeninde tanrıya ulaşmak mümkün öyle değil mi? Daha sonra evrenin, dünyanın ve doğanın yaratılması, sonrasında ise insan

Yaratmak mı yıkmak mı_.jpg